Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Momir Bulatović: Dok „investira“ u Srbiju, Njemačka finansira samu sebe

Komentari (8) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 19 avgust 2017 15:06
brzi
Momir Bulatović, čovek koji je u svojoj državi proglasio kriminal za privrednu granu od nacionalnog interesa. Pametnom dosta.
Preporuke:
10
31
2 subota, 19 avgust 2017 15:22
štampanje
Šta bi momir htio da njemačke kompanije ostavljaju višak profita u državi gdje posluju.Ovo je normalan odnos između investitora i njihovih filijala.Nije normalno da je cijena rada tako niska i to je glavna konkurentska prednost Srbije čime ona konkurira čak i Vijetnamu zbog smanjenih prometnih troškova zbog blizine.Ako netko dođe sa svojim novcem i uloži i zaposli ljude tu se nema šta prigovarati,drugi je problem kada već postojeću firmu objektivno perspektivnu neko proda u bescjenje onda još izrabljuje zaposlene.Njemačka štampa novac što je dokaz potpune monetarne suverenosti što još nema ni rusija,a na što je upozoravao akademik Glazjev.
Preporuke:
5
19
3 subota, 19 avgust 2017 15:37
Nenad
Narod je hrabro uz našeg novog hrabrog Nedića i uz našeg istorijskog saveznika i prijatelja Nemačku Adolfa i Rudolfa. Narod ih ne da stranim silama.
Preporuke:
22
1
4 subota, 19 avgust 2017 15:58
Vučić naredio?
Klavir, valcer, hekleraj i - njemecki.

Nema više - igrajte, deco, Žikino kolo.
Preporuke:
19
0
5 subota, 19 avgust 2017 16:05
Srki
naravno.Jeste li videli neku soficitarno strano ulaganje u Srbiji?Samo manuelne firme.Ne moraju trpit srpske radniku Nemackoj,ne moraju ih placat ko u Nemackoj...svi ovi mafijaski poslovi su u tesnoj vezi sa vladom
Preporuke:
16
0
6 subota, 19 avgust 2017 16:42
»Boško« ░
@štampanje

Da li si to sam smislio ili ti je neko "pomogao"?

Marksova teorija o brzom nastanku kapitala je vrlo jasna. Kapital na brz način može da se stekne nasledstvom ili pljačkaom.

"Današnja nemačka" je "nasledstvom" stekla kapital koji je "prethodna nemačka" opljačkala u drugom svetskom ratu, a posebno što je je oprošteno 60% reparacija.

Kako to izgleda na primeru Jugoslavije. Umesto 36 milijardi (posleratnih) dolara Tito je uzeo 1.3 milijarde maraka kredita 1973, a najveći apsurd je da su nemci ustvari dali pare od devizne štednje jugosa gastarbajetra.

Ista situacija je i danas. Srbi štede u nemačkim bankama a nemačka "investira" iz novca gastarbajtera i novcem koji nisu platili kao reparacije a opljačkali 1941-45 i "investiraju" da "oporave" ono što su uništili kao predvodnici NATO bombardovanja 1999

To je kao kad te siledžija prebije, pa te zaposli kod njega da radiš budzašto da bi platio sopstveno lečenje o nanetih povreda...
Preporuke:
7
2
7 subota, 19 avgust 2017 18:06
Ivan Grozni
Ima određenih nelogičnosti u tvrdnjama g. Bulatovića. Npr., kako date državne garancije mogu biti izvor finansiranja plasmana banaka? Državne garancije mogu obezveđivati plasmane banaka investitorima. Dalje, zašto sebi pridajemo značaj koji nemamo? Srpska ekonomija je na nivou statističke greške ako posmatramo Evropu, a pogotovo na svetskom nivou. Nemačke inveticije u Srbiju verovatno se izražavaju u promilima u odnosu na ukupan investicioni portfolio. Glavni motiv ulaganja u Srbiju nisu samo niske zarade, već pre svega državne subvencije stranim investitorima.
Preporuke:
5
2
8 subota, 19 avgust 2017 21:22
štampanje
@ Ivan grozni
Sigurno je da njemačka dolazi i zbog državnih olakšica ali prvenstveno dolazi zbog jeftine cijene rada.Dolazi i zbog politike Angele Merkel koja želi osnažiti Vučića pa daje sigurnosne garancije investitorima koji bi mogli otići i negdje drugdje.35 hiljada novozaposlenih nije malo ali objektivno ti su ljudi potplaćeni i njemačka ulaže najviše u Srbiju po broju novozaposlenih ali ne i po iznosu kapitala u regiji.Time se pomaže vučiću da izdrži dok neki geopolitički procesi se ne izmjene nepovratno.O Bulatovićevu znanju se ne bih složio jer sam čitao neke prije njegove dosta ozbiljne analize,a ova mu je jedna od lošijih.
Preporuke:
1
2

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner